Připravujeme: Berušky

Téma: Čarodějnické rejdění

Dny od 23.4-30.4 2019

V úterý 23.4 je v naší MŠ,, Den otevřených dveří“, představíme se veřejnosti jako postavičky z pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků.

Na pohádku navážeme od středy. Budeme si povídat o čarodějnicích, jak vařily lektvary, čarovaly a tančily s koštětem kolem ohně. Procvičíme si výslovnost a naučíme se zaklínadlo.

Seznámíme se s knihou Malá čarodějnice, budeme si číst a reprodukovat text.

Zahrajeme si pohádku,, O perníkové chaloupce“ jako herci v divadle.

Procvičíme si běh čarodějnickou překážkovou dráhou, proletíme se i na koštěti a zahrajeme si pohybovou hru na Kouzelnou větvičku.

Samozřejmě budeme i počítat, tentokrát třeba pavouky, žáby, kočky, myši. Vytvoříme si zdrobněliny, procvičíme si prostorovou orientaci, co je vpravo, vlevo, dole, nahoře, nad, pod. Nezapomeneme si určit hlásku na začátku slova a odpovídat celou větou.

V pátek se společně podíváme na vystoupení kouzelníka Rena, možná nás naučí i nějaké kouzelnické kousky.

Čarodějnické rejdění zakončíme v úterý 30.4, ale trochu netradičně. Pěšky půjdeme na letiště, prohlédneme si malá letadla a na závěr si opečeme uzeninu z domova. Paní kuchařky nám dají čerstvé pečivo, ale kdo nechce opékat, dostane školní svačinku. Rodiče budou mít také úkol, sledovat předpověď počasí a vhodně děti vybavit. Nezapomeňte dát dětem pití a pláštěnku.

Děkujeme za spolupráci.

Duben u Berušek

3.4 Keramika-dodělávání výrobku /batůžek s pitím/

4.4 Bezpečně na ulici i doma- akce městské policie v MŠ

5.4 Anglický kroužek

10.4 Anglický kroužek

11.4 O ptačím sněmu- hudební cyklus Písnička je náš kamarád.  Cena: 40,- Kč

16.4 Anglický kroužek

17.4 Den Země- aktivity na zahradě MŠ /úklid zahrady/.

18.4 Velikonoční prázdniny- omezený provoz pro přihlášené děti.

19.4- 22.4 MŠ uzavřena.

23.4 Den otevřených dveří pro veřejnost.

25. 4 Anglický kroužek.

26.4 Kouzelnická show kouzelníka Rena.  Cena: 45,- Kč

30.4 Pěší výlet na letiště, prohlídka letadel a opékání uzeniny. Děti si přinesou uzeninu vhodnou k opékání a lahvičku s pitím /ne krabičku s brčkem/. Pečivo, případně i svačinu zajistí školní jídelna.

Během prvního týdne v dubnu si děti přinesou 4 vyfouknutá, suchá vajíčka. Děkujeme za spolupráci.