Připravujeme: Koťata

Třída Koťata

Plán akcí

Únor 2019

• 1. 2.Pololetní prázdniny. Spojený prázdninový provoz pouze pro přihlášené děti.
  • 7. 2. – 9. lekce plavání. Příchod dětí do MŠ do 7.00 hod.
  • 8. 2. – Muzikálová pohádka „Anežčino přátelství“ v Domě kultury (vstupné 80,- Kč)
  • 13. 2. – STŘEDA – 10. závěrečná lekce plavání, příchod do MŠ do 8.15 hod.  (náhradní hodina, plaveme od 9.40 – 10.25 hod.)
  • 15. 2.Návštěva 1. třídy 3. ZŠ Dr. E. Beneše. Příchod dětí do MŠ do 8.00 hod.
  • 18. 2. – Návštěva EKO ZAHRADY – „Zvířata na statku“ + dílnička (vstupné 50,- Kč)
  • 28. 2. – KARNEVAL V MŠ – rodiče připraví dětem kostýmy a převleky na dětský karneval ve třídě KOŤAT

Týden: 11. 2. – 15. 2. 2019

Téma: „Pohádkový čas“

• budeme se učit rozeznávat dobro a zlo, dobré a špatné chování pohádkových postav
  • budeme procvičovat časovou orientaci v pohádkách – skládat obrázky tak, jak po sobě v ději pohádky následují, obrázky budeme popisovat a hledat rozdíly
  • děti budou vyprávět pohádky dle sestavených obrázků
  • o ději pohádek budeme přemýšlet: „Co by se stalo, kdyby …..?“
  • budeme počítat s kůzlátky z pohádky – „O kolik méně/více?“
  • naučíme se básničku k dramatizaci pohádky: „Perníková chaloupka“
  • s piánem si zazpíváme o Růžence: „Byla jedna Růženka“ a naučíme se „Co má umět předškolák“ – motivační píseň k páteční návštěvě 1. třídy v ZŠ Dr. E. Beneše
  • zahrajeme si hudebně-pohybovou hru: „Na korálky“, pohybovou hru s říkadlem: „Na knedlíky“, hru s malým a velkým míčem „Na Palečka a obra“, hru na procvičování pravolevé orientace: „Já, ty“
  • budeme vykreslovat pohádkové omalovánky