Prázdninový provoz

Od 1. července 2020 je otevírací doba MŠ od 6 do 17 hodin.
V budově se nemusí nosit roušky, ráno se nebude měřit teplota.
Zůstávají stojany s dezinfekcí na ruce pro rodiče a pro děti platí povinnost umýt si ruce před vstupem do třídy – viz. školní řád.
Děti se budou ráno scházet v jedné třídě a postupně si je budou paní učitelky převádět do tříd.
Od pondělí 13.7. budete za každé dítě odevzdávat podepsané čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění  a od 17.8. všichni ještě jednou – ke stažení na webu MŠ nebo ve třídách.
V podstatě se vracíme k běžnému režimu, na který jste byli zvyklí, pokud se nebude měnit epidemiologická situace na našem okrese.

Informace pro rodiče nově přijatých dětí

Od 1.9.2020 je Vaše dítě přijato do MŠ Laurinka. Vzhledem k situaci, která v současné době je, neproběhne v červnu schůzka rodičů. Na začátku školního roku si udělá schůzku každá třída. Rozdělení dětí do tříd bude 1.9.2020 vyvěšeno na vchodových dveřích každé ze dvou budov mateřské školy – máme dva pavilony: Laurinka a Kytička.

Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvednout v ředitelně školy ve středu 17.6. od 10 do 16 hodin nebo Vám bude předáno v září ve vaší třídě.

Poslední týden v srpnu tzn. 24.8 – 31.8. je třeba přihlásit Vaše dítě ke stravování. Přihlášku ke stravování najdete během prázdnin na webu školy v sekci dokumenty – www.mslaurinka.cz. S vyplněnou přihláškou přijdete do kanceláře vedoucí školní jídelny – přízemí pavilonu Laurinka. Úřední hodiny denně od 10 do 14 hodin. Zároveň s přihláškou vybíráme vratnou zálohu 1.000Kč.

Na internetových stránkách v sekci dokumenty si prosím prostudujte školní řád a školní vzdělávací program.

Co potřebuje dítě do MŠ: bačkory, pohodlné oblečení do třídy, pyžamo popř. noční košili, oblečení a boty na zahradu, náhradní prádlo – kalhotky, slipy, punčochy, ponožky, tričko, tepláky, pláštěnku a jedno balení papírových kapesníků.

V případě dotazů: telefon 326 322 445, e-mail: info@mslaurinka.cz nebo osobní schůzka v úředních hodinách: středa 10-12, 14-15.30 hodin (do konce června).

Informace pro rodiče nepřijatých dětí

Pokud bude zájem ze strany rodičů, je možné otevřít třídu v MŠ Michalovice, která patří pod MŠ Čtyřlístek. V případě vašeho zájmu napište e-mail do MŠ Čtyřlístek: ms.ctyrlistek@email.cz nebo se telefonicky spojte s paní ředitelkou Hajzlerovou: 326 322 402.

———————————————————————————————————–

Holčičky a kluci, vítáme vás v Mateřské škole Laurinka. I v letošním školní roce jsme pro vás připravili plno her a překvapení. Navštívíme spolu hodně zajímavých míst v našem městě. Budeme společně zpívat, tančit, kreslit, malovat i cvičit.

Pro starší kamarády jsme připravili také několik zájmových aktivit:

• veřejná vystoupení dětí
  • logopedickou prevenci
  • seznamování s cizími jazyky – AJ
  • školičku plavání
  • účast na dětských sportovních akcích

Každý z vás se může těšit na:

• poznávací výlety do přírody
  • poznávací výlety zaměřené na historii města a jeho okolí
  • kulturní představení v budově mateřské školy
  • návštěvu kulturních akcí v Mladé Boleslavi a v okolí
  • vánoční a jarní setkání s rodiči – besídky pro rodiče a děti
  • slavnosti v mateřské škole – oslava Dne dětí, slavnostní rozloučení s předškoláky, akce na školní zahradě – koupání, bobování
  • tvoření z keramické hlíny (ve spolupráci se ZŠ a DDM)

Zákonným zástupcům dětí poskytujeme poradenský servis v rozsahu svých profesních kompetencí.

Omlouvání dětí:
1. Absenci vždy nejpozději den předem na listinu k tomu určenou, která je k dispozici v šatnách dětí
2. V den absence však do 7:00 hodin pomocí e-mailu:
jidelnalaurinka@seznam.cz
(nezapomeňte napsat název třídy!)
3. V nejnutnějším případě na telefon: +420 326 323 841

Ostatní informace týkající se organizace předškolního vzdělávání naleznete ve školním řádu, zveřejněném ve vestibulu školy.

Provozní doba :  od 6:00  do 17:00 hodin
Úplata za předškolní vzdělávání:
400,- Kč/měsíc (Neplatí děti v posledním ročníku MŠ, pro které je předškolní docházka dle školského zákona povinná a děti s odkladem povinné školní docházky.)

Prázdniny ve školním roce 2019 / 2020
29.10. – 30.10. 2019 podzimní prázdniny (omezený provoz)
23.12. – 31.12. 2019 vánoční prázdniny
provoz zajišťuje MŠ na 9.ZŠ.
31.1. 2020 pololetní prázdniny
3.2. – 9.2. 2020  jarní prázdniny
9.4.2020 velikonoční prázdniny

Letní provoz jen pro děti z MŠ Laurinka.

MŠ bude uzavřená od 27.7. do 16.8.2020. Děti je třeba nahlásit ve třídách!!!

Nový školní rok začíná 1.9.2020