Připravujeme: Lištičky

Informace k provozu MŠ ve školním roce 2023/2024:

Dospělí i děti mají povinnost při vstupu do budovy použít dezinfekci rukou. Před vstupem do třídy si dítě umyje v umývárně ruce pod dohledem doprovázející osoby.

S dítětem jde do MŠ pouze jedna osoba a stejné pravidlo platí u vyzvedávání dítěte.

Děkujeme za pochopení

Dodatek ke školnímu řádu nově zakazuje vjíždění kol a koloběžek do areálu MŠ, a to z důvodu zachování bezpečnosti.

INFORMACE PRO RODIČE:

CO POTŘEBUJI DO ŠKOLKY:

DO TŘÍDY: pohodlné oblečení- tepláky nebo legíny, bačkorky- pevná pata (NE pantofle ani bačkory s barevnou podrážkou)

NA VEN: oblečení na ven dle ročního období a počasí- tepláky, šusťáky, softshellky (starší, pohodlné, sportovní- může se zmazat),

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ: ponožky, spodní prádlo, tričko, tepláky/legíny(uložte do kapsáře v šatně)

NA SPANÍ: pyžamo

Prosíme veškeré oblečení podepsat!

Je potřebné, aby měly děti jiné kalhoty do třídy a jiné na ven!

Děkujeme za spolupráci

Co bychom měli s dítětem trénovat před nástupem do školky a co se budeme učit postupně po celý rok?

• Znát své jméno
  • Ve školce poznat svou značku
  • Samo se svléknout, s pomocí obléknout (potíže se zipem, s knoflíky, s punčochami)
  • Samo jíst lžící
  • Pít ze skleničky, hrníčku
  • Zvládnout se vysmrkat
  • Samostatně chodit na záchod, celý den vydržet bez plenek-  i na spaní
  • Mělo by být zvyklé umýt si ruce, utřít do ručníku
  • Umět chodit po schodech bez držení dospělého
  • Dítě by mělo umět pozdravit, poděkovat, požádat
  • Uklidit si po sobě hračky
  • Umět vyjádřit, co potřebuje,  co se mu líbí a nelíbí

OZNÁMENÍ PRO RODIČE

KDO MÁ ZÁJEM O INFORMACE O SVÉM DÍTĚTI, MÁTE MOŽNOST SI DOHODNOUT S UČITELKOU VE TŘÍDĚ OSOBNÍ KONZULTACI.

————————————————————————————————

OZNÁMENÍ!

Z DŮVODU TEPLÉHO POČASÍ,DÁVEJTE DĚTEM DO ŠATNY LAHVIČKU S PITÍM.

NEZAPOMEŇTE LAHVIČKU  ČITELNĚ PODEPSAT A KONTROLOVAT .

Týden od 17.6. do 21.6. 2024

Téma: ,,Těšíme se na prázdniny

• Poslední dny ve školce, než nám začnou letní prázdniny, si budeme povídat o dovolených, dětských táborech a jak můžeme využít prázdniny.
  • Připomeneme si jakými dopravními prostředky můžeme cestovat.
  • Budeme poznávat dění dle obrázkového materiálu.
  • Přiřadíme správně dvojice, určíme věc, která do skupinky nepatří a zkusíme poznat předmět podle hmatu.
  • Zazpíváme si písničky u klavíru a seznámíme se s písní : ,,U vody“
  • Seznámíme se s básničkou ,, Letní prázdniny“
  • Vyrobíme si svou lodičku z papíru
  • Zacvičíme si s kroužky, šátky a zahrajeme si různé pohybové hry. Překonáme překážkovou dráhu a strachový pytel.
  • Při pobytu venku se proběhneme na zahradě, postavíme si hrad z písku a využijeme herní prvky. Pokud nám to počasí dovolí, tak bychom mohli vyzkoušet bazén na zahradě. Do školky si tak můžete přinést plavky, ručník a vhodné boty….