Připravujeme: Lištičky

Informace k provozu MŠ ve školním roce 2023/2024:

Dospělí i děti mají povinnost při vstupu do budovy použít dezinfekci rukou. Před vstupem do třídy si dítě umyje v umývárně ruce pod dohledem doprovázející osoby.

S dítětem jde do MŠ pouze jedna osoba a stejné pravidlo platí u vyzvedávání dítěte.

Děkujeme za pochopení

Dodatek ke školnímu řádu nově zakazuje vjíždění kol a koloběžek do areálu MŠ, a to z důvodu zachování bezpečnosti.

INFORMACE PRO RODIČE:

CO POTŘEBUJI DO ŠKOLKY:

DO TŘÍDY: pohodlné oblečení- tepláky nebo legíny, bačkorky- pevná pata (NE pantofle ani bačkory s barevnou podrážkou)

NA VEN: oblečení na ven dle ročního období a počasí- tepláky, šusťáky, softshellky (starší, pohodlné, sportovní- může se zmazat),

pláštěnku a holínky

NÁHRADNÍ OBLEČENÍ: ponožky, spodní prádlo, tričko, tepláky/legíny(uložte do kapsáře v šatně)

NA SPANÍ: pyžamo

Prosíme veškeré oblečení podepsat!

Je potřebné, aby měly děti jiné kalhoty do třídy a jiné na ven!

Děkujeme za spolupráci

Co bychom měli s dítětem trénovat před nástupem do školky a co se budeme učit postupně po celý rok?

• Znát své jméno
  • Ve školce poznat svou značku
  • Samo se svléknout, s pomocí obléknout (potíže se zipem, s knoflíky, s punčochami)
  • Samo jíst lžící
  • Pít ze skleničky, hrníčku
  • Zvládnout se vysmrkat
  • Samostatně chodit na záchod, celý den vydržet bez plenek-  i na spaní
  • Mělo by být zvyklé umýt si ruce, utřít do ručníku
  • Umět chodit po schodech bez držení dospělého
  • Dítě by mělo umět pozdravit, poděkovat, požádat
  • Uklidit si po sobě hračky
  • Umět vyjádřit, co potřebuje,  co se mu líbí a nelíbí

OZNÁMENÍ PRO RODIČE

KDO MÁ ZÁJEM O INFORMACE O SVÉM DÍTĚTI, MÁTE MOŽNOST SI DOHODNOUT S UČITELKOU VE TŘÍDĚ OSOBNÍ KONZULTACI.

NAŠE AKCE

14.2.2024 Karneval ve školce – ráno do třídy dětem oblékněte masku 🙂

budeme zjišťovat zájem o docházku na jarní prázdniny (4.3.-10.3.2024)

—————————————————————————————————-

Týden od 19.2.-23.2. 2024

TÉMA: Království pohádek

• Navštívíme svět pohádek, jejichž prostřednictvím budeme u dětí rozvíjet fantazii a představivost, upevňovat morální hodnoty . Děti budou poznávat a určovat dobro a zlo.

• Pohádky nám nosí každý večer VEČERNÍČEK…děti si ho vybarví a zkusíme a naučíme se vystoupení na písničku:,,Večerníček“

• Zahrajeme si na princezny a prince, při cvičení si půjčime korunky

• Procvičíme si tělo s pohádkovými postavami. Děti budou postavy vytleskávat a vymýšlet jejich charakteristické vlastnosti.

• Pro princezny budeme navlékat korálky, určovat šňůrky dlouhé, krátké

• Zopakujeme si veršovanou básničku :,Perníková chaloupka“ a pohybovou hru:.,,Na Karkulku a vlka“

• Seznámíme se s pohádkou : ,,O třech medvědech“ a budeme se ji snažit podle obrázků vyprávět.

• Budeme v pohádce porovnávat velikosti -malý, větší, největší a budeme počítat do 3

• Namalujeme si barvami medvěda z pohádky

• Vykreslíme si obrázky k oblíbené pohádce

• Dále se budeme učit samostatnosti, správné držení tužky a lžíce. Při příchodu do školky pozdravit a při odchodu se rozloučit.

• Při procházkách okolo naší školky si budeme všímat změn okolo nás, hledat a poslouchat ptáčky, které se budeme snažit pojmenovat.