Připravujeme: Žabičky

Informace k provozu MŠ v školním roce 2022/23

Dospělí i děti mají povinnost při vstupu do budovy použít dezinfekci rukou. Po vstupu do třídy si dítě umyje v umývárně ruce. S dítětem jde do MŠ pouze jedna osoba a stejné pravidlo platí u vyzvedávání dítěte.

———————————————————————————————————-

Lekce Wattsenglish od 5. 10. každou středu. (pozn. výuka přerušena po dobu 3 týdnů – nemoc kolegyně – od  7. 12. pokračujeme).

Plán akcí na prosinec 2022:

• 1. 12. Představení v MŠ – Trampoty čerta Huberta – Divadlo Koloběžka, cena 50,- Kč.
  • 5. 12. Mikulášská nadílka – navštíví nás Mikuláš s andělem a čertem. Děti budou oblečené jako andílci nebo jako čerti. Připravujeme balíčky – rodiče můžou přispět dětem na Mikuláše různými sladkými dobrotami (sušenky, perníčky, bonbonky, burské oříšky, čokoládové dobroty nebo malé dárky  – např. omalovánky, nálepky apod. ) – do 2. prosince. Děkujeme za spolupráci.
  • 13. 12. Představení v MŠ – I zvířátka slaví Vánoce – Lenčiny zpívánky. Cena 50,- Kč.
  • 14. 12. Vánoční besídka ve třídě Žabiček v 15.00 hod., účast maximálně dvě osoby na jedno dítě. Děti vystoupí s krátkým programem.

Milí rodiče, zveme vás na naši vánoční besídku.

Těšíme se na vás.

Vaše Žabičky.

• 19. 12. Přijde k nám „Ježíšek“ – vánoční posezení s cukrovím a rozbalování dárečků. Děti si přinesou trochu cukroví z domova.

Týden od 28. 11. – 2. 12. 2022

Téma: Advent přichází

• Budeme si povídat o zvycích a tradicích v době Adventu a rozsvítíme první svíčku na adventním věnci.
  • Děti si vyrobí velkého čerta – budou dokreslovat, vystřihovat, lepit a vázat uzel na čertím ocasu.
  • Vyrobeným čertům děti vymyslí čertí jméno a předvedou, co jejich čert umí a jak si s čerty v pekle povídá.
  • Budeme přemýšlet o tom, za co můžeme být od Mikuláše pochváleni a naopak, jaké chování se Mikuláši asi nebude líbit.
  • Připravíme si píseň na odehnání čerta a báseň pro Mikuláše. Vše doprovodíme hrou na dětské hudební nástroje.
  • Zahrajeme si čertí honičky, na nebe a peklo, čertí tanec ve dvojicích.
  • Budeme pokračovat v nacvičování pásma básní, písní a dramatizace na vánoční besídku.
  • V pracovních listech si procvičíme počítání a grafomotoriku.
  • Budeme pracovat na interaktivní tabuli v programu Prosinec (Barevné kamínky) – a procvičíme si některé předmatematické dovednosti.